0 506 979 85 42
  0506 979 85 42
 • İncir%20Sirkesi%20250%20ml
İncir Sirkesi 250 ml
Ürün Kodu : İncir Sirkesi-250         Yorumlar (0)        Yorum Ekle
80.00 TL   Kdv Dahil

 

İçten Beslenme

 • Sabahları açken bir bardak içme suyuna yarım kahve fincanı eklenerek içilir.
 • Yemeklerin yanında içilmesinin sindirim açısından faydası vardır.
 • Gün içerisinde istenilen saatte içilmesinde sakınca yoktur.
 • İçerisinde sentetik asit olmadığı için mideyi rahatsız etmez.
 • Günlük kullanım miktarında bir sınır yoktur.
 • İçme suyuna, meyve suyuna, sodaya ekleyerek ya da sade olarak, hiçbir şey eklemeden içilir. 
 • Ayrıca salata ve soslarda kullanılır.

 

Dıştan Beslenme

 • Cildimiz ve soluduğumuz hava yolu ile bedenimize girerek kanımıza karışan her şey bizi ya besler ya da toksin bırakarak yavaş yavaş zehirler. Fermente edilerek üretilen organik incir sirkesi ise cilde pek çok fayda sağlar.
 • Cilt için besleyici gıdaların kapsamlı bir paketi gibidir.
 • Cildi toksinlerden arındırır, ölü hücrelerin atılmasını sağlar.
 • Ciltte Peeling etkisi yapar.
 • Cilt florasını korur ve destekler.
 • Cildi nemlendirmek ve beslemek için sürülen doğal kremlerin daha iyi emilmesine yardımcı olur.
 • Doğal olarak antiseptik ve antibakteriyel özelliklere sahiptir.
 • Saçın ve cildin PH dengesini ayarlayarak, kolay taranan daha ipeksi saçlar ve yumuşacık bir cilde sahip olmanıza yardım eder. 
 • Saç yıkamada son durulama suyuna eklenerek saç kremi yerine kullanılır.

 

Meyvelerinin besin değeri yüksektir. Meyvaların bileşimini %30-40  doğal şeker, A, B, C vitaminleri oluşturmaktadır.

İncir; potasyum, çinko, kalsuyum, magnuzyum, vitaminler açısından zengin bir meyvedir. Fermantasyon süreci incire, doğal asitler, faydalı enzimler, yaşayan dost bakteriler kazandırırken, incirin içerisinde bulunan tüm vitamin, mineral ve besin değerlerini de sentezleyerek çoğaltır. Bu sayede, onları daha faydalı ve besleyici kılar. Fermantasyon yöntemiyle elde edilen gıdalar yaşayan gıdalardır ve vücut için çok değerli besin kaynaklarıdır. Bizim için olan önemleri yalnızca bunlarla da sınırlı değildir. Fermente gıdalar aynı zamanda, kendileriyle birlikte tüketilen diğer gıdaların içerdiği vitaminleri kalın bağırsakta sentezleyerek besinlerin emilimini de arttırır. 

 

Geleneksel Fermantasyon

İncir, içme suyu ve önceki sirkemizden elde ettiğimiz çok değerli “ sirke anası” ile fermantasyon başlamıştır…

 

İnsanlık tarihi kadar eski olan fermantasyon ve onun ürünü olan sirke, atalarımız tarafından, binlerce yıl her şeyin çaresi olarak kullanıldı. Aylar süren bu uzun ve zahmetli fermantasyon yolculuğunun sonunda, bizim aldığımız ödül; içimlik, yumuşak mükemmel bir lezzet ve hayatımıza kattığı vazgeçilmez zenginliktir.

 

İçimlik Sirke Nedir?

İncir sirkemizin üretiminde ilave şeker ya da şeker ihtiva eden pekmez, bal vb. gibi tatlandırıcılar kullanmayız. incirin yalnızca kendi tadı ile fermente edilen incir sirkemiz, son derece lezzetli ve yumuşak içimlidir. Bu yumuşak içimi sayesinde su ilave edilmeden de rahatlıkla içilir.

 

 • Pastörize Edilmemiştir (Çiğ)
 • İncir sirkemiz çiğ yani yaşayan bir sirkedir.  
 • Pastörize edilmediği için rengi, cam gibi berrak değil, bulanıktır.  
 • Şişenin dibinde tortusu birikir.  
 • Isıl işleme tabi tutulmadığı için fermantasyondan gelen kazanımları ve besin değerleri kaybolmaz.

 

 

İncir sirkesi, doğal sağlık için tercih edilen en popüler sirke türüdür. Birçoğu bilimsel kanıtlarla desteklenen çok sayıda faydası vardır. incir sirkesinin faydaları arasında; kilo vermeyi hızlandırma, kolesterolü düşürme, enfeksiyonlarla savaşma, kan şekeri kontrolü ve şeker hastalığının diğer belirtilerini yatıştırma gibi önemli yararlar sayılabilir.

incir sirkesi, çorba kaşığı başına sadece üç kalori içerir. İçinde çok fazla vitamin veya mineral yoktur. Sadece az miktarda potasyum bulunur. Kaliteli bir incir sirkesi yapısında ayrıca bazı amino asitler ve antioksidan maddeler de barındırır. incir sirkesi; boğaz ağrısını iyileştirme, ateş düşürme ve yara temizliği gibi farklı alanlarda kullanılan geleneksel bir ev ilacı olarak uzun bir geçmişe sahiptir.

İncir Sirkesinin Faydaları Nelerdir? 

incir sirkesinin şimdiye kadar tespit edilmiş olan en önemli faydası tip 2 diyabetli hastalarda belirtilerin kontrol altına alınmasındaki etkileridir. Tip 2 diyabet, vücut dokularının insüline direnç göstermesi ya da vücutta insülin üretilememesi nedeniyle kan şekeri seviyelerinin yükselmesi ile seyreden bir hastalıktır. Hastalığın tedavisinde temel amaç kan şekeri seviyelerini normal aralıkta tutmaktır. Bunu yapmanın en etkili yolu, işlenmiş şekerlerden kaçınmaktan geçer. incir sirkesi de kan şekerini düşürmede güçlü bir etkiye sahiptir. Sirkenin kan şekeri ve insülin seviyeleri için çok sayıda faydası olduğu çalışmalarda gösterilmiştir. Yüksek karbonhidratlı bir yemek sırasında tüketildiğinde, dokuların insülin duyarlılığını %19 ila 34 oranında arttırdığı ve kan şekeri düzeyini belirgin şekilde düşürdüğü tespit edilmiştir. Bu nedenlerden dolayı sirke; şeker hastaları, gizli şekeri olanlar ve kan şekeri seviyelerini düşük tutmak isteyen kişiler için yararlıdır. Şeker hastalığı olan kişi kullandığı ilaç miktarını sirke tüketerek azaltabilir. 

Şaşırtıcı bir şekilde, araştırmalar ayrıca sirkenin kilo vermeye yardımcı olabileceğini de göstermiştir. Sirke, tokluk hissini arttırarak kişinin daha az kalori almasına yardımcı olur. Örneğin yüksek karbonhidratlı bir yemekle birlikte sirke tüketilirse, doygunluk hissi artar ve günün geri kalanında 200-275 daha az kalori tüketilir. Aşırı kilolu 175 kişiyle yapılan ve 3 ay süren bir çalışmayla, günlük tüketilen incir sirkesinin miktarı ile orantılı olarak, göbek bölgesi yağlarını eritmeye yardımcı olduğu ve kilo vermeyi hızlandırdığı gösterilmiştir. Çalışmaya katılanlardan;

Günlük 15 ml (1 yemek kaşığı) incir sirkesi tüketenler ortalama 1.2 kilogram kaybederken

30 ml (2 yemek kaşığı) tüketenler 1,7 kilogram kaybetmiştir. 

Sirkenin düzenli tüketimi kan trigliseritlerini, kolesterolü ve kan basıncını düşürür. Böylece, kalp ve damar hastalıklarına yakalanma riskinde azalma görülür. Sirke bazı kanser türlerinde kanser hücrelerinin büyümesini yavaşlatabilir ve tümörleri küçültebilir.

incir sirkesi, bakteriler de dahil olmak üzere bazı mikroorganizmaların etkisiz hale getirilmesine yardımcı olur. Geleneksel olarak tırnak mantarı, saç biti, siğil ve kulak enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılmıştır. Modern tıbbın babası olan Hipokrat, iki bin yıl önce yara temizliği için sirke kullanmıştır. Sirke ayrıca bir gıda koruyucu olarak da kullanılır. Yapılan araştırmalar bakterilerin (E. coli gibi) gıdada üremesini engelleyerek yiyecek maddesinin bozulmasını engellediğini göstermektedir. Bu nedenle bazı yiyecekleri korumak ve bir süre bozulmadan saklamak için doğal bir yol arayanlar incir sirkesi kullanabilirler. 

İncir Sirkesinin Cilde Faydaları 

Cilt bakımında doğal yolları tercih edenler için incir sirkesi oldukça popüler bir cilt bakım ürünüdür. incir sirkesinin etkinliğinin çoğunluğu asetik asit ve malik asit gibi içerdiği meyve asitlerine dayanır. Fermantasyon yoluyla oluşumu sırasında antibakteriyel ve antifungal özellikleri ile bilinen ve asetik asit adı verilen bir bileşik oluşur. Akne oluşumu için en önemli etken bakterilerdir. Bu nedenle incir sirkesi antibakteriyel özelliği ile akne tedavisinde kullanılabilir. 

Bir kişi yaşlandıkça, cildi doğal olarak elastikiyetini kaybeder ve kırışıklıklar oluşmaya başlar. Erken kırışıklıkları en aza indirmenin yollarından biri de cilde iyi bakmaktır. incir sirkesi cildi sıkılaştırıcı etkiye sahiptir. Böylece düzenli kullanılırsa cildin elastikiyetini korumaya ve kırışıklıkların oluşumunu önlemeye yardımcı olabilir.

Et benleri genellikle tehlikeli olmayan cilt büyümeleridir. Fakat bunlar tehlikeli olmasa bile bazen estetik açıdan rahatsız edici olabilir. İncir sirkesi et benlerine düzenli olarak sürülürse kurutarak düşmelerine yardımcı olabilir. 

incir sirkesinin güneş yanığını önlediğini veya tedavi ettiğini gösteren bir çalışma henüz yoktur. Bununla birlikte, sirkeyi suyla seyrelterek hafif dereceli güneş yanıklarına sürmek rahatlama sağlayabilir. 

Cildin soyulması yoluyla uzaklaştırılması işlemi olan peeling yaşlı ya da ölü cilt hücrelerinin temizlenmesini sağlayan önemli bir cilt bakım sürecidir. Peeling işlemi kimyasal ya da fiziksel yolla yapılabilir. İncir sirkesi, kimyasal peeling uygulamasında kullanılabilen ve malik asit adı verilen bir meyve asidi içerir. incir sirkesindeki malik asit, cildin en dış tabakasını soymaya yardımcı olabilir.

İncir Sirkesinin Yüze Faydaları    

incir sirkesi cilt bakımında tonik, yüz yıkama suyu olarak ve hatta leke tedavisi için kullanılabilir. Yüz temizleyici olarak kullanıldığında cildi ve ciltteki gözenekleri derinlemesine temizlemenin etkili bir yoludur. Yüzü günlük olarak suyla seyreltilmiş incir sirkesiyle yıkamak yağ, kir ve ölü cilt hücrelerine ait kalıntıları giderilmesine yardımcı olur. incir sirkesi doğal bir cilt toniği olarak da tercih edilebilir. Toniğin cilt bakımındaki rolü, cildi bakterilerden ve diğer yabancı maddelerden arındırıp gözenekleri sıkılaştırmaktır. Cilt toniği olarak kullanılabilecek tarif şu şekilde olabilir:

1 ölçü incir sirkesi

2 ölçü arıtılmış su

Cildi temizlemek için bir yüz yıkama suyu kullandıktan sonra, bu karışım yüze bir pamuklu ped veya pamuk parçası ile uygulanabilir. Karışımı cilde eşit bir şekilde püskürtmek için bir sprey şişesi de kullanabilirsiniz. Bu tonik özellikle yağlı ve akneye meyilli ciltler için daha uygundur. Eğer hassas bir cilde sahipseniz, karışımı kullanımdan önce daha fazla seyreltebilirsiniz. incir sirkesi ayrıca asidik özelliği nedeniyle retinoik asit gibi diğer asidik cilt bakım ürünleriyle birlikte kullanılmamalıdır. 

 

 

 

Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
Bu ürün için taksit yapılmamaktadır.
Ürün Etiketleri
İncir Sirkesi
BENZER ÜRÜNLER
  
  
Susam Yağı
  
  
Kabak Çekirdeği Yağı
Tükendi
  
  
Dut Çekirdeği Yağı
  
  
Deve Dikeni Yağı
  
  
Çörek Otu Yağı
  
  
Kantaron Yağı
  
  
Nar Çekirdeği Yağı
  
  
Üzüm Çekirdeği Yağı
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.