0 506 979 85 42
  0506 979 85 42
  • Deve%20Dikeni%20Yağı%2030%20ml
  • Deve%20Dikeni%20Yağı%2030%20ml
Deve Dikeni Yağı 30 ml
Ürün Kodu : Devedikeni-30         Yorumlar (0)        Yorum Ekle
200.00 TL   Kdv Dahil

DEVE DİKENİNİN FAYDALARI

 

Deve dikeninin sağlık açısından faydalarından bazıları şunlardır:

Karaciğerinizi korur

Deve dikeni genellikle karaciğeri koruyucu etkileri ile bilinir. Alkolik karaciğer hastalığı, alkolsüz yağlı karaciğer hastalığı, hepatit ve hatta karaciğer kanseri gibi koşullar nedeniyle karaciğer hasarı olan kişiler tarafından düzenli bir tamamlayıcı terapi olarak kullanılır. Araştırmalar, deve dikeni takviyesi almış karaciğer hastalıklarına sahip kişilerde karaciğer fonksiyonlarında iyileşmeler olduğunu göstermiştir.

 

Beyin fonksiyonunu geliştirir

Deve dikeni iki bin yıldan uzun süredir Alzheimer ve Parkinson hastalığı gibi nörolojik durumlar için geleneksel bir ilaç olarak kullanılmaktadır. Onun anti-inflamatuar ve antioksidan özellikleri muhtemelen nöron koruyucu olduğu anlamına ve yaş ile birlikte görülen beyin fonksiyonlarındaki azalmayı önlemeye yardımcı olabilir.

 

Kemik sağlığını destekler

Osteoporoz, ilerleyici kemik kaybının neden olduğu bir hastalıktır. Genellikle birkaç yıl boyunca yavaşça gelişir ve küçük düşmelerden sonra bile kolayca kırılan zayıf ve kırılgan kemiklere neden olur. Deve dikeninin kemik

mineralizasyonunu uyarmaya ve potansiyel olarak kemik kaybına karşı koruyucu olduğu deneysel tüp ve hayvan çalışmalarında gösterilmiştir. Sonuç olarak, araştırmacılar deve dikeni postmenopozal kadınlarda kemik kaybını önlemek veya geciktirmek için yararlı bir tedavi olabilir. Ancak bu konuda daha ileri çalışmalara ihtiyaç vardır.

 

Kansere karşı korumaya yardımcı olabilir

Deve dikeni tohumu, silymarin adı verilen ve aslında flavolignans olarak bilinen birçok aktif bileşikten oluşan antioksidan flavonoidlerin harika bir kaynağıdır. Silymarin, bağışıklık sistemini güçlendirerek, DNA hasarı ile savaşarak ve kanserli tümör büyümesini tersine çevirerek kanser gelişim riskini azaltmaya yardımcı olabilir (meme kanseri dahil). Meme kanserini bloke etmenin yanı sıra, tüp ve hayvan çalışmaları silmarinin akciğer kanseri ve prostat kanseri de dahil olmak üzere diğer birçok kanser türüne karşı da koruyabileceğini göstermektedir.

 

Yüksek kolesterolü düşürür

Deve dikeni kalp sağlığına yararlıdır ve iltihabı azaltarak, kanı temizleyerek ve atardamarlardaki oksidatif stres hasarını önleyerek yüksek kolesterol seviyelerini düşürmeye yardımcı olur.

 

Anne sütü üretimini artırabilir

Deve dikeninin etkilerinden en önemlilerinden biri de emziren annelerde anne sütü üretimini artırabilir olmasıdır. Daha çok süt üreten hormon prolaktinini yaparak işe yaradığı düşünülmektedir. Veriler çok sınırlıdır, ancak randomize kontrollü bir çalışma, 63 gün boyunca 420 mg silimarin alan annelerin, plasebo alanlara göre % 64 daha fazla süt ürettiğini bulmuştur. Annelerde bu sonuçları ve süt devedikeni güvenliğini doğrulamak için daha fazla araştırmaya ihtiyaç vardır.

 


Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
Bu ürün için taksit yapılmamaktadır.
Ürün Etiketleri
Deve Dikeni Yağı
BENZER ÜRÜNLER
  
  
İncir Sirkesi
  
  
Susam Yağı
  
  
Kabak Çekirdeği Yağı
Tükendi
  
  
Dut Çekirdeği Yağı
  
  
Çörek Otu Yağı
  
  
Kantaron Yağı
  
  
Nar Çekirdeği Yağı
  
  
Üzüm Çekirdeği Yağı
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.